Canalul Dunare-M.Neagra sau Canalul PoartaAlba-MidiaNavodari

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru apele de rapitori.

Moderatori: Dan M, Rapitorimania

Șulea Adrian
Mesaje: 2
Membru din: Dum Apr 20, 2014 4:52 pm

Canalul Dunare-M.Neagra sau Canalul PoartaAlba-MidiaNavodari

Mesaj de Șulea Adrian »

Imi propun sa merg la o partida de pescuit la stiuca, salau la sfarsitul lunii si ma intrebam daca poate sa imi spuna cineva un loc modest/bun de pescuit pe unul dintre cele doua canale mai aproape de constanta.
Pe Canalul Poarta Alba-Midia Navodari in zona podului de la ovidius sau e bine sa pescuiesti inainte sau dupa ecluza.
Iar pe Canalul Dunare-Marea Neagra sub pod la Agigea sau pe la Cumpana.
Astept orice propunere/sfat!!!

Avatar utilizator
albatrin
Mesaje: 24
Membru din: Mar Ian 14, 2014 3:08 pm

Re: Canalul Dunare-M.Neagra sau Canalul PoartaAlba-MidiaNavo

Mesaj de albatrin »

Șulea Adrian scrie:Imi propun sa merg la o partida de pescuit la stiuca, salau la sfarsitul lunii si ma intrebam daca poate sa imi spuna cineva un loc modest/bun de pescuit pe unul dintre cele doua canale mai aproape de constanta.
Pe Canalul Poarta Alba-Midia Navodari in zona podului de la ovidius sau e bine sa pescuiesti inainte sau dupa ecluza.
Iar pe Canalul Dunare-Marea Neagra sub pod la Agigea sau pe la Cumpana.
Astept orice propunere/sfat!!!
La care sfârşit de lună, aprilie sau mai, nu de alta dar până la 30 mai este perioada de prohibiţie inclusiv la ştiucă :!: :!: :!: :!: :o :o :o

Șulea Adrian
Mesaje: 2
Membru din: Dum Apr 20, 2014 4:52 pm

Re: Canalul Dunare-M.Neagra sau Canalul PoartaAlba-MidiaNavo

Mesaj de Șulea Adrian »

Dupa ce se termina prohibitia, ai idee de un loc bun de stiuca pe unul dintre cele 2 canale?

Avatar utilizator
albatrin
Mesaje: 24
Membru din: Mar Ian 14, 2014 3:08 pm

Re: Canalul Dunare-M.Neagra sau Canalul PoartaAlba-MidiaNavo

Mesaj de albatrin »

Șulea Adrian scrie:Dupa ce se termina prohibitia, ai idee de un loc bun de stiuca pe unul dintre cele 2 canale?
Nu, îmi pare rău, nu am pescuit niciodată pe vreunul din cele doua canale :!: :!: :cry:

Scrie răspuns