CONCURS: CASTIGA O LANSETA DE RAPITOR

Discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, sonare, barci, motoare, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Dan M, Rapitorimania

Scrie răspuns
catfish_31
Mesaje: 3
Membru din: Mie Ian 29, 2014 12:12 am

Re: CONCURS: CASTIGA O LANSETA DE RAPITOR

Mesaj de catfish_31 »

Ce vreau de la o lanseta de pescuit la spinning pe Dunare?
Pai , din punctul meu de vedere ar trebui sa insemne ceva pentru mine, sa fie o ustensila de pescuit "de suflet" care sa reprezinte un potential partener de pescuit si pe care sa o putem imprumuta doar la prietenii foarte apropiati. Astfel, la povestile pescaresti spuse pe malul Dunarii, pe langa aromele mancarurilor de peste sa putem accentua lupta cu marea captura prezentand prietenilor pescari lanseta- care in drill s-a descurcat excelent, evidentiind rezerva mare de putere cat si eficacitatea compozitiei.
De asemenea, imi doresc sa aiba actiune mare, deoarece imi place sa imi confectionez singur voblerele pentru pesti mari, precum stiuca si somnul si as mai vrea sa aiba o lungime care sa se preteze oricarui tip de pescuit, respectiv 2,7 m.
In final, mi-as dori sa fie din carbon pentru ca in zona unde merg prietenii mei la pescuit crapul are tendinte de rapitor, cum spun ei, asa ca as vrea sa ma conving personal, permitandu-mi sa am incredere in lanseta mea pentru rapitori.
Fişiere ataşate
HPNX0043.JPG
HPNX0043.JPG (24.91 KiB) Vizualizat de 9663 ori

Szekely Szilard
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 30, 2014 2:02 pm

Re: CONCURS: CASTIGA O LANSETA DE RAPITOR

Mesaj de Szekely Szilard »

Din punctul meu de vedere lanseta perfecta trebuie in primul rand sa iti confere incredere in faptul ca poti controla lansarea si scoaterea pestelui din apa.
Fişiere ataşate
ez.jpg
ez.jpg (101.54 KiB) Vizualizat de 9653 ori

razvan capanu
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 30, 2014 8:43 pm

Re: CONCURS: CASTIGA O LANSETA DE RAPITOR

Mesaj de razvan capanu »

O lanseta de spining trebuie sa fie o prelungire a mainii, sa iti permita sa simti fundul apei ca si cum ai pipai cu mana, dar in acelasi timp sa fie usoara, sa fie rigida dar in acelasi timp senzitiva.
Fişiere ataşate
DSC07994~2.jpg
DSC07994~2.jpg (141.87 KiB) Vizualizat de 9646 ori

S.G. DRILL
Mesaje: 4
Membru din: Vin Ian 31, 2014 7:35 pm

Re: CONCURS: CASTIGA O LANSETA DE RAPITOR

Mesaj de S.G. DRILL »

Ce vreau de la o lanseta de dunare ? Sa-i prind pe toti somnii pe care i-am scapat anii trecuti !!! Si nu au fost putini si nu au fost mici !!!
Fişiere ataşate
971673_1387988321418995_413254613_n (1).jpg
971673_1387988321418995_413254613_n (1).jpg (240.6 KiB) Vizualizat de 9634 ori

S.G. DRILL
Mesaje: 4
Membru din: Vin Ian 31, 2014 7:35 pm

Re: CONCURS: CASTIGA O LANSETA DE RAPITOR

Mesaj de S.G. DRILL »

S.G. DRILL scrie:Ce vreau de la o lanseta de dunare ? Sa-i prind pe toti somnii pe care i-am scapat anii trecuti !!! Si nu au fost putini si nu au fost mici !!!
Bonus , salaii bine imbracati si avati nervosi !!!

Avatar utilizator
trif florin
Mesaje: 34
Membru din: Vin Ian 17, 2014 10:26 pm

Re: CONCURS: CASTIGA O LANSETA DE RAPITOR

Mesaj de trif florin »

Cand apare clasamentu concursului? :)

Avatar utilizator
Dan M
Site Admin
Mesaje: 57
Membru din: Mie Dec 11, 2013 9:39 am
Contact:

Re: CONCURS: CASTIGA O LANSETA DE RAPITOR

Mesaj de Dan M »

Domnul Mitranescu va alege cele mai bune 3 combinatii intre poze si raspunsuri si le va publica aici pe forum. Respectivii vor fi desemnati castigatorii concursului.

Multumim www.danmitranescu.ro pentru premii!

Dan Mitranescu
Mesaje: 16
Membru din: Lun Ian 06, 2014 1:52 am

Re: CONCURS: CASTIGA O LANSETA DE RAPITOR

Mesaj de Dan Mitranescu »

Dan M scrie:Domnul Mitranescu va alege cele mai bune 3 combinatii intre poze si raspunsuri si le va publica aici pe forum. Respectivii vor fi desemnati castigatorii concursului.

Multumim http://www.danmitranescu.ro pentru premii!
Este o problema aici. :)
Nu pot sa aleg . Alegerea mea poate sa fie subiectiva , sau interpretata :) .
Un "vot" sau o tombola cred ca sunt mai indicate.
Ce pot sa va spun este ca lansetele oferite ca premiu au fost concepute de mine pentru spinningul greu . Parerea despre astfel de lansete a fost formata in 20 de ani de experienta si este descrisa prin acest bat.

Multumesc si eu pentru participare .
Multumesc Hakuyo pentru ca este alaturi de mine in conceperea produselor si pentru apropierea de pescari. ;)

P.S. Imi pare rau ca nu am avut la dispozitie 30 de lansete. :)

Avatar utilizator
Dan M
Site Admin
Mesaje: 57
Membru din: Mie Dec 11, 2013 9:39 am
Contact:

Re: CONCURS: CASTIGA O LANSETA DE RAPITOR

Mesaj de Dan M »

intreb concurentii, aveti vreo propunere legata de cum sa facem extragerea?
Propun sa facem in felul urmator:

la fiecare participant dam un numar si apoi cu random.org sau alt sistem extragem 3 castigatori. Ce parere aveti? Asteptam sugestii :)

Viorel M
Site Admin
Mesaje: 34
Membru din: Mie Dec 11, 2013 2:16 am

Re: CONCURS: CASTIGA O LANSETA DE RAPITOR

Mesaj de Viorel M »

Eu propun altceva. Dan Mitranescu pune o intrebare legata de pescuit cand doreste. Poate sa o puna azi, maine sau peste 5 zile. Primul care raspunde corect a castigat prima lanseta. Apoi pune o alta intrebare, primul care raspunde castiga a 2 a lanseta. La fel si pt cea de-a treia lanseta. Intrebarile ar putea fi despre pescuit in general, despre scule de rapitori sau, de ce nu, despre produsele danmitranescu.ro.

Scrie răspuns