Broaste la stiuca

Discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, sonare, barci, motoare, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Dan M, Rapitorimania

Avatar utilizator
Rapitorimania
Moderator
Mesaje: 34
Membru din: Mie Dec 11, 2013 9:04 pm

Broaste la stiuca

Mesaj de Rapitorimania »

http://www.rapitorimania.ro/articole/re ... a-stiuca-5

Un stil de pescuit spectaculos. Ati incercat? Ce rezultate ati avut?

Avatar utilizator
Calin
Mesaje: 5
Membru din: Vin Ian 10, 2014 9:49 pm
Localitate: Tg-Mures
Contact:

Re: Broaste la stiuca

Mesaj de Calin »

Eu folosesc de câţiva ani broaştele MATZUO...ca cele din imaginile de mai jos

Imagine

În zilele de vară, cu arşiţă cumplită, când canicula aproape că seacă râurile sau lacurile, dau după ştiuci, avaţi mari sau cleni săriţi de kil care stau pitiţi la umbra ierburilor sau frunzelor de nuferi şi....credeţi-mă, e festin!
E o nălucă topwater dintre cele mai spectaculoase care îmbogăţeşte nivelul de andrenalină şi te face să uiţi de arşiţa amiezilor de vară.
O mică sugestie îmi permit să vă dau, ascultaţi sfatul ce vi se dă în articolul foarte elaborat al lui Rareș Boeriu,articol aparut in revista Pescuitul Pentru Toti: imediat ce aţi despachetat-o, încercaţi cu un patent să îi îndreptaţi cârligele mai sus, desdoindu-le....astfel veţi avea mai puţine rateuri!
În rest, nu vă doresc altceva decât....peşti cu "broaşte" în gură!
Bucură-te de viaţă ca şi cum ţi-ai trăi ultima zi din ea!
www.calinbordos.ro

cornel.s
Mesaje: 54
Membru din: Vin Ian 10, 2014 7:00 pm

Re: Broaste la stiuca

Mesaj de cornel.s »

Aceleasi broaste le-am luat si eu de la targul de toamna. Mi s-au parut atat de interesante incat l-am convins si pe Silvan Remetter, intamplator pe-acolo sa-si cumpere cateva. Am dat cu ele si se misca inimaginabil de bine. Nu am insistat prea mult ca mi s-a stricat mulinelu de baitcasting.
Abia astept sa vad cum lucreaza in suspensie.

Scrie răspuns