Competitii spinning 2014

Sectiune dedicata concursurilor de pescuit la rapitori. Anunturi, liste participanti, program de concurs, desfasurare, concluzii. Organizatorii de concursuri sunt rugati sa contacteze administratorul forumului, inainte de a posta o competitie.

Moderatori: Dan M, Rapitorimania

Avatar utilizator
Stefan DINU
Mesaje: 34
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:27 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Competitii spinning 2014

Mesaj de Stefan DINU »

Stefan Popescu scrie:Care este intrebarea incomodă?
Cand ai inceput atacul la adresa competitiilor de pescuit (campania a II-a - cand ai admis ca pescuitul de competitie e un sport si ca tu esti cel care trebuie sa ofere un cadru legal, nu de alta dar este un alt tertip sa pui mana pe banii de permise si sa dai in marele balaur AGVPS) asta a fost un mare argument: se fac banii pe spinarea sportivilor. Prin vanzarea de produse, prin selectarea anumitor piste pentru CN, prin organizare etc. Eeee ... acum e OK sa facem bani. E OK pentru ca trebuie sustinuti sportivii. Si e OK pentru ca promisiunile anterioare au ramas in aer.
Stefan Popescu scrie:PS Ști foarte bine că statutul LRS prevede acest lucru. Tu ai spus că ai varianta de la judecătorie, nu eu. Și că statutele sunt acte publice, iar cei care nu le fac publice o fac doar pentru motive ce nu țin de transparență. Oricum, am înțeles că am avut dreptate și că statutul cuprinde cele postate de mine. Până la urmă și tăcerea este un răspuns!
Serios? Chiar mai crezi in Mos Craciun? Sau in psihologia inversa? Eu stiu sigur ce prevede statutul. Tu doar tragi focuri oarbe si speri sa pice ceva.
In ceea ce te privește, transparenta este 0. Ești dușmanul declarat al LRS si tu vrei sa ai acces la statutul nostru ??? E război Fănică! Unul neconvențional si de lunga durata! Noi luptam ca bărbații! Tu?
Ștefan DINU
pround member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA

Avatar utilizator
Stefan DINU
Mesaje: 34
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:27 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Competitii spinning 2014

Mesaj de Stefan DINU »

Mihai Banu scrie:Domnule Stefan Popescu,

Nu mi-ati raspuns la intrebare. Federatia ce competitii organizeaza anul acesta?

Cu cateva mentiuni:
- competitiile internationale sunt puse de forma ... asa sa aratam cat de oficiali sunt ei. La mare majoritate a probelor pot sa presupun ca nu sunt bani dar pot spune sigur ca nu sunt loturi selectionate. Selectionate in urma unor concursuri. Ca poate se vor selectiona, asa din batista un lot sa bifeze o prezenta potentiala. Apoi toate competitiile internationale sunt sub egida FIPSed. Unde FRPS nu este mebra.
- competitiile la rapitori cuprind o etapa programata pe o pista pe care administratorul nu si a dat acordul.
- la restul competitiilor nu stiu ce sa spun (desi la musca vad cel putin 2 etape cu probleme) dar cred ca oameni implicati in fenomenele respectiva ar putea spuner cate ceva.
Ștefan DINU
pround member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA

Avatar utilizator
Stefan DINU
Mesaje: 34
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:27 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Competitii spinning 2014

Mesaj de Stefan DINU »

Tocmai am remarcat: etape de crap nu sunt ??? Ca exista participarea la CM de crap la Corbu ... dar etape de calificare?
Ștefan DINU
pround member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA

oanavictor
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Feb 01, 2014 11:18 am

Re: Competitii spinning 2014

Mesaj de oanavictor »

Stefan DINU scrie:Tocmai am remarcat: etape de crap nu sunt ??? Ca exista participarea la CM de crap la Corbu ... dar etape de calificare?
si campionatul mondial de la corbu nu are arbitrii .................!!!!!!!

oare avem cluburi de pescuit marin !!!!!!!!!!dar pescari !!!!!!

etapele de pe lacul morii vor fi etapele cele mai echilibrate privind cantitatea de peste prins dar si cu un grad mare de risc de viol avand in vedere ca se disputa la feminin :lol: :lol: iar zona de concurs este renumita pentru infractionalitate ridicata !!!!!!

Avatar utilizator
andy
Site Admin
Mesaje: 80
Membru din: Mie Dec 11, 2013 9:23 pm

Re: Competitii spinning 2014

Mesaj de andy »

Nea Victore, ai grija sa nu te trezesti cu o etapa pe la Darvari. Nu de alta, dar nu e omologata pista.

Scrie răspuns