Unde pescuim in Arad?

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru apele de rapitori.

Moderatori: Dan M, Rapitorimania

Avatar utilizator
Mihai Banu
Mesaje: 70
Membru din: Lun Ian 06, 2014 11:42 pm
Localitate: Arad

Unde pescuim in Arad?

Mesaj de Mihai Banu »

Ma intereseaza si pe mine niste balti bune de stiuca si Salau in Arad sau in zona.

Avatar utilizator
Rapitorimania
Moderator
Mesaje: 34
Membru din: Mie Dec 11, 2013 9:04 pm

Re: Unde pescuim in Arad?

Mesaj de Rapitorimania »

Pentru stiuca poti incerca Vladimirescu si Jezero Joca (la sarbi). Salau pe Mures.

S.G. Lures
Mesaje: 18
Membru din: Joi Ian 09, 2014 7:13 am

Re: Unde pescuim in Arad?

Mesaj de S.G. Lures »

Pe linga Vladimirescu,unde sant stiuci adevarate,mai poti incerca si la Lipova-balastiera administrata de catre asociatia ''Egreta''..Uite o captura recenta la wobbler..

Imagine

Avatar utilizator
andy
Site Admin
Mesaje: 80
Membru din: Mie Dec 11, 2013 9:23 pm

Re: Unde pescuim in Arad?

Mesaj de andy »

Lipova are si bass?

S.G. Lures
Mesaje: 18
Membru din: Joi Ian 09, 2014 7:13 am

Re: Unde pescuim in Arad?

Mesaj de S.G. Lures »

Da,Lipova a fost populata cu bass in vara lui 2013.Incinta are doua lacuri,unul mai mare si unul mai mic.In ambele au fost introdusi baasi.Pe lacul mai mic spre toamna nu sa mai prins deloc bass,ca dealtfel nici un rapitor.Doar cate un salau doi pe partida,in conditiile in care in vara prindeai 20-30 de bucati in zilele bune.Cred ca mare parte din bassi au fost decimati de stiuci si salai.Pe linga populatia mai veche de stiuca,provenita din Mures,sa mai populat acum in iarna cu vreo cateva sute de kg,intre care si bucati frumoase pe la 5-8kg.In prima iesire pe 2014 pe aceasta locatie,am vazut la amiaza pe cand a dat soarele,2 baasi stand la soare lipiti de mal,dar care au fugit imediat la apa adinca cand am ajuns linga ei..

Avatar utilizator
zamfi
Mesaje: 26
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:42 pm
Localitate: Pe Mures...

Re: Unde pescuim in Arad?

Mesaj de zamfi »

Gigi , la voblerul "ala" ai prins-o?! Interesant ...Inseamna ca sunt super active ! Chiar m-ai facut curios ! O sa-l incerc maine... ;)

S.G. Lures
Mesaje: 18
Membru din: Joi Ian 09, 2014 7:13 am

Re: Unde pescuim in Arad?

Mesaj de S.G. Lures »

A nu,nu la woblerul''ala''.Asta a intrat pe un shad rap de 9cm,vopsit sfc ...stii tu culoarea ''aia'' :D
Am fost azi..abia am prins 2 bucati..este foarte frig,azi noapte au fost -5grade in Lipova..

Imagine

Asta am pacalit-o pe un huskyjerk de 13 cm.

Adrian Pescaru'
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 15, 2014 8:17 pm
Localitate: Lipova jud.Arad

Re: Unde pescuim in Arad?

Mesaj de Adrian Pescaru' »

La Lipova lac Egreta este o zona care te poti astepta la capturi frumoase :) sunt bibani apreciabili ca dimensiune dar nici cu salaul nu sta rau ba chear foarte bine. Am cateva capturi frumoase nu degeaba zice Nea'Gigi catre mine Copchilul Balti
Fişiere ataşate
vobler S.G lures.jpg
vobler S.G lures.jpg (56.48 KiB) Vizualizat de 8486 ori
bibi.jpg
bibi.jpg (33.32 KiB) Vizualizat de 8486 ori

Avatar utilizator
Mihai Banu
Mesaje: 70
Membru din: Lun Ian 06, 2014 11:42 pm
Localitate: Arad

Re: Unde pescuim in Arad?

Mesaj de Mihai Banu »

esti din arad?

Adrian Pescaru'
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 15, 2014 8:17 pm
Localitate: Lipova jud.Arad

Re: Unde pescuim in Arad?

Mesaj de Adrian Pescaru' »

Da din Lipova ..... de aia sunt Copilul batii :lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns