372 de bibani in 14 ore

Naluci fabricate pe la noi. Handmade sau de serie.

Moderatori: Dan M, Rapitorimania

Avatar utilizator
Rapitorimania
Moderator
Mesaje: 34
Membru din: Mie Dec 11, 2013 9:04 pm

372 de bibani in 14 ore

Mesaj de Rapitorimania »

http://www.rapitorimania.ro/articole/te ... n-14-ore-7

Mihai Nicoara alias voblere loco a reusit sa prinda intr-un concurs LRS nu mai putin de 372 de bibani in 14 ore. Cu ajutorul voblerelor facute de el, fara ancore.

vali stratonov
Mesaje: 57
Membru din: Mie Ian 08, 2014 2:27 pm

Re: 372 de bibani in 14 ore

Mesaj de vali stratonov »

Rapitorimania scrie:http://www.rapitorimania.ro/articole/te ... n-14-ore-7

Mihai Nicoara alias voblere loco a reusit sa prinda intr-un concurs LRS nu mai putin de 372 de bibani in 14 ore. Cu ajutorul voblerelor facute de el, fara ancore.
Imi pare tare rau sa o spun dar ori e o incercare de reclama GRATUITA in toate sensurile cuvintului "gratuit" ori e o minciuna sfruntata ...
Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni cu atit mai putin cu autorul acestei povesti dar varianta a 2-a e cea corecta si cea adevarata ........stiu ce spun pt. ca am fost chiar cu protagonistul in sector si am pescuit o vreme suficient de aproape ca sa vad cu ce pescuia ...
In rest felicitari pt performanta dar nu e nici prima nici unica ...decit in felul ei :D :D

Avatar utilizator
andy
Site Admin
Mesaje: 80
Membru din: Mie Dec 11, 2013 9:23 pm

Re: 372 de bibani in 14 ore

Mesaj de andy »

vali stratonov scrie:
Rapitorimania scrie:http://www.rapitorimania.ro/articole/te ... n-14-ore-7

Mihai Nicoara alias voblere loco a reusit sa prinda intr-un concurs LRS nu mai putin de 372 de bibani in 14 ore. Cu ajutorul voblerelor facute de el, fara ancore.
Imi pare tare rau sa o spun dar ori e o incercare de reclama GRATUITA in toate sensurile cuvintului "gratuit" ori e o minciuna sfruntata ...
Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni cu atit mai putin cu autorul acestei povesti dar varianta a 2-a e cea corecta si cea adevarata ........stiu ce spun pt. ca am fost chiar cu protagonistul in sector si am pescuit o vreme suficient de aproape ca sa vad cu ce pescuia ...
In rest felicitari pt performanta dar nu e nici prima nici unica ...decit in felul ei :D :D
Eu nu am considerat ca fiind reclama "gratuita". Mi s-a parut foarte bun articolul lui Mihai si aceasta tehnica de "momit" bancurile de bibani am folosit-o si eu de multe ori. Cu voblere si cu cicade, dar nu m-am gandit niciodata sa scot ancorele pentru a nu mai pierde timp cu degorjarea. Textul promo al articolului, cu "ajutorul voblerelor", poate fi considerat ca si reclama, eu l-am scris, mie mi se par ok voblerele loco si imi place sa promovez orice pescar care produce naluci in Romania. Bune, rele depinde de gustul fiecaruia.

vali stratonov
Mesaje: 57
Membru din: Mie Ian 08, 2014 2:27 pm

Re: 372 de bibani in 14 ore

Mesaj de vali stratonov »

mie mi se par ok voblerele loco si imi place sa promovez orice pescar care produce naluci in Romania. Bune, rele depinde de gustul fiecaruia.
Andy , una-i una si alta-i alta ;) ....si eu detin voblere loco si le consider ok ,dar nu cred ca sunt "mama voblerelor" :oops: :shock: ...in rest numai de bine. :lol:

Avatar utilizator
andy
Site Admin
Mesaje: 80
Membru din: Mie Dec 11, 2013 9:23 pm

Re: 372 de bibani in 14 ore

Mesaj de andy »

Fa un top "mama" voblerelor hand made, bineinteles cele cu care pescuiesti tu. Stiu ca ai o colectie impresionanta.

vali stratonov
Mesaje: 57
Membru din: Mie Ian 08, 2014 2:27 pm

Re: 372 de bibani in 14 ore

Mesaj de vali stratonov »

andy scrie:Fa un top "mama" voblerelor hand made, bineinteles cele cu care pescuiesti tu. Stiu ca ai o colectie impresionanta.
Nu e tocmai usor dar preferintele mele in materie de voblere handemade sunt:

Locul 1-3 voblerele DADY. :lol:

Locul 4 voblerele Paul SaS (Dawn)
Locul 5 voblerele Pilula +Radu Bug
Locul 6 Tiny si Loco
Locul 7 Adrian Popa
Locul 8 Sorin Lazea :lol:
Locul 9 "Spaniolul" scuze am uitat numele real.. :oops:
Locul 10 DJ Bentu

Detin si alte voblere handmae dar care nu mi-au dat satifactia dorita , nici ca evolutie in apa nici ca finisaje ....

Scrie răspuns