Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8-9 noiembrie 2014

Sectiune dedicata concursurilor de pescuit la rapitori. Anunturi, liste participanti, program de concurs, desfasurare, concluzii. Organizatorii de concursuri sunt rugati sa contacteze administratorul forumului, inainte de a posta o competitie.

Moderatori: Dan M, Rapitorimania

Dumitrescu Iancu
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mar 03, 2014 11:04 am

Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8-9 noiembrie 2014

Mesaj de Dumitrescu Iancu »

Asociatia Pescar Club 21 intentioneaza sa organizeze, in aceasta toamna, editia a 4-a a concursului de pescuit la rapitor pe lacul Snagov, pentru care a ales initial, ca data de desfasurare, zilele de 12- 13 octombrie, data care a fost anuntata inca din luna februarie 2014. Cum, intre timp, s-a gasit altcineva care sa programeze un alt concurs pe aceeasi data, APC 21 se vede in situatia de a reprograma actiunea, sau, in cazul in care nu gaseste o data libera, sa anuleze editia din acest an. Propunerea APC 21 este data de 8-9 noiembrie 2014, asta in cazul in care nu incurcam pe nimeni.
APC 21 este deschisa la orice fel de sugestie care sa faca concursul mai interesat si mai dinamic. In acest sens, avem rugamimtea catre pescarii interesati de aceasta competitie, de a face propuneri referitor la modul de desfasurare,respectiv: doi in barca sau individual, cei mai mari cinci pesti sau fara limita de numar la capturi, o zi pescuit la stiuca si o zi la biban, etc. In functie de interesul,comentariile si propunerile voastre, APC 21 va hotara forma finala a concursului sau anularea acestuia.
Va multumim si asteptam propuneri.

Dumitrescu Iancu
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mar 03, 2014 11:04 am

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 1-2 noiembrie 2014

Mesaj de Dumitrescu Iancu »

Intre timp am aflat ca data de 1-2 noiembrie este ocupata...Ultima solutie este 8-9 nov.
Rog un moderator sa ma ajute cu schimbarea datei in titlu, in loc de 1-2 nov. ramane 8- 9. Multumesc anticipat!

Avatar utilizator
andy
Site Admin
Mesaje: 80
Membru din: Mie Dec 11, 2013 9:23 pm

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8-9 noiembrie 2014

Mesaj de andy »

Am schimbat. Propun echipe de doi, cei mai mari cinci pesti, stiuca si biban clasamente separate pentru fiecare specie.

vlad
Mesaje: 4
Membru din: Lun Ian 13, 2014 10:05 am

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8-9 noiembrie 2014

Mesaj de vlad »

salut

eu salut ideea ... propun cei mai mari 5 bibani... cantarit...aka BibanMania ;)
sectoare mai mari (daca se poate) .... pt mai multi bibani mari!

vlad
Mesaje: 4
Membru din: Lun Ian 13, 2014 10:05 am

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8-9 noiembrie 2014

Mesaj de vlad »

vlad scrie:salut

eu salut ideea ... propun cei mai mari 5 bibani... cantarit...aka BibanMania ;)
sectoare mai mari (daca se poate) .... pt mai multi bibani mari!

evident 2 in barca :)

vali stratonov
Mesaje: 57
Membru din: Mie Ian 08, 2014 2:27 pm

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8-9 noiembrie 2014

Mesaj de vali stratonov »

andy scrie:Am schimbat. Propun echipe de doi, cei mai mari cinci pesti, stiuca si biban clasamente separate pentru fiecare specie.
Ideea lui Andy e buna si o agreez , insa in acest caz vor fi "dublati" cistigatorii ...poate exista situatia sa fie 3 echipe care sa ocupe primele 3 locuri la biban si alte 3 echipe care ocupa primele 3 locuri la stiuca , deci premii mai multe dar mai mici :lol: ...sau chiar situatia in care 1 echipa sa se claseze prima in clasamentul general pe ambele specii, dar cred ca e putin mai greu.... :roll:

Propunerea mea ar fi sa se pescuiasca dedicat 1 mansa la cei mai mari 5 bibani si o alta mansa la cele mai mari 5 stiuci (cintariti sau masurati in cm) , clasamentul general sa fie facut prin insumarea locurilor ocupate de echipe in cele 2 mansa iar cistigatorii sa fie declarati cei care au acumulat cele mai putine puncte mansa....astfel se premiaza constanta , parerea mea.

O alta varianta ar putea fi sa se MASOARE toti pestii prinsi (sacosa :) ) indiferent de specie dar in aceasta situatie pot aparea mult mai multe mortalitati (vezi bicaz)...si nu e ok...

Oricare ar fi decizia APC 21 voi incerca sa fiu prezent la acest eveniment...
Spor .

Petre German
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iun 19, 2014 5:30 pm

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8-9 noiembrie 2014

Mesaj de Petre German »

O mansa de stiuca, una de biban, iar cei mai mari 5 pesti cantariti (masurati) la final ca sa-i vada toata lumea (la data aia nu e o problema sa-i tii vii). Pentru clasamentul final se aduna locurile din cele doua zile. (Daca se fac ambele manse la aceeasi specie, se aduna gramele (centimetri), altfel e ciudat sa aduni stiuci cu bibani, pentru ca mansa de biban ajunge sa aiba o podere mai mica).

Echipe de doi, ca ne-am saturat de hamaleala. :(

Avatar utilizator
andy
Site Admin
Mesaje: 80
Membru din: Mie Dec 11, 2013 9:23 pm

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8-9 noiembrie 2014

Mesaj de andy »

Propun sa se dea si un premiu pentru cel mai mare peste, fie el pasnic sau rapitor :))). Poate bate cineva recordul lui Andronic. http://www.rapitorimania.ro/articole/ap ... tling-3020

Avatar utilizator
andy
Site Admin
Mesaje: 80
Membru din: Mie Dec 11, 2013 9:23 pm

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8-9 noiembrie 2014

Mesaj de andy »

Pentru pasnic (daca este de acord organizatorul) dau eu un premiu celui care doboara recordul lui Andronic.http://www.rapitorimania.ro/Images/News ... c-62kg.jpg

Dumitrescu Iancu
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mar 03, 2014 11:04 am

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8-9 noiembrie 2014

Mesaj de Dumitrescu Iancu »

andy scrie:Pentru pasnic (daca este de acord organizatorul) dau eu un premiu celui care doboara recordul lui Andronic.http://www.rapitorimania.ro/Images/News ... c-62kg.jpg
De acord, Andy !
APC 21 va premia CMMC- ul pentru speciile aflate in concurs!

Scrie răspuns