CN 2014

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderatori: Dan M, Rapitorimania

boby007
Mesaje: 29
Membru din: Mar Ian 07, 2014 12:10 am

CN 2014

Mesaj de boby007 »

ce se stie? cine il va organiza?
care sunt conditiile de participare? trebuie sa ne inscriem in vreun club afiliat federatiei?

Avatar utilizator
Stefan DINU
Mesaje: 34
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:27 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2014

Mesaj de Stefan DINU »

Presupun ca te referi la spinning.

Având in vedere ca FRPS deține un document prin care este recunoscuta de guvern, campionatul oficial il fac ei. Dar nu m-as baza pe asta. Totusi este posibil sa il faca. Nu vad de cine ci cu cine dar este posibil. Daca vrei sa devii campion național asta este șansa ta. Ajunge doar sa participi. Serios. Anul trecut la staționar feminin au participat doua doamne: campioana si vicecampioana. Dupa ce ai iesit campionat national, trebuie sa îți faci pașaport si sa stai acasă pentru ca nu pleci la nici un campionat mondial. Si sa nu uit: potrivit legii sportivii angrenați in CN trebuie sa fie membrii unui club afiliat FRPS (analize medicale la zi, contract sportiv, foto tip buletin si legitimație)

Daca te referi la un Campionat național serios atunci LRS (cea care face astfel de campionate de 8 ani) are deja un proiect pentru spinningul de pa mal care este făcut public si sunt discuții in ceea ce privește campionatul din barca. O sa fie ambele definitivate pana la finalul lunii februarie.
La barca se pare ca vor fi 3 concursuri în regim OPEN urmând ca cei mai buni 30/40/50 concurenți sa intre într-un play-off de-a lungul a încă doua etape. Atunci se vor stabili campionul național și lotul reprezentativ. Diferența este ca aceste loturi vor avea bani și posibilitatea sa plece la un Campionatul Național. Este posibil ca cei 40 de sportivi sa fie obligatoriu membri cluburilor afiliate LRS.
Ștefan DINU
pround member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA

boby007
Mesaje: 29
Membru din: Mar Ian 07, 2014 12:10 am

Re: CN 2014

Mesaj de boby007 »

intrebarea mea e cine trimite campionii nationali la mondiale?
ca asa decoratiile mi le pot face singur la un magazin care se ocupe cu imprimeuri si cupe si medalii.

Avatar utilizator
Stefan DINU
Mesaje: 34
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:27 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2014

Mesaj de Stefan DINU »

boby007 scrie:intrebarea mea e cine trimite campionii nationali la mondiale?
ca asa decoratiile mi le pot face singur la un magazin care se ocupe cu imprimeuri si cupe si medalii.
In acest moment, campionii si loturile nationale selectate de competitiile LRS vor face deplasarea la Campionatele Mondiale de anul acesta. Unii spera sa schimbe situatia.
Ștefan DINU
pround member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA

Viorel M
Site Admin
Mesaje: 34
Membru din: Mie Dec 11, 2013 2:16 am

Re: CN 2014

Mesaj de Viorel M »

Deci Campionatul National il organizeaza FRPS, iar LRS selecteaza lotul pentru Campionatul Mondial. Ca si la crap, destul de controversate lucurile si aici.

Avatar utilizator
Stefan DINU
Mesaje: 34
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:27 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2014

Mesaj de Stefan DINU »

Viorel M scrie:Deci Campionatul National il organizeaza FRPS, iar LRS selecteaza lotul pentru Campionatul Mondial. Ca si la crap, destul de controversate lucurile si aici.
Nu! FRPS poate va organiza CN oficial. Daca are cine, cu cine si cu ce ... ca intodeauna la Popescu sunt planuri strategii. La realizari insa are o problema. Altcineva este vinovat de nerealizari.
LRS organizeaza CN de spinning respectiv CN de spinning de pe mal.
Ștefan DINU
pround member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA

vali stratonov
Mesaje: 57
Membru din: Mie Ian 08, 2014 2:27 pm

Re: CN 2014

Mesaj de vali stratonov »

In acest moment, campionii si loturile nationale selectate de competitiile LRS vor face deplasarea la Campionatele Mondiale de anul acesta. Unii spera sa schimbe situatia.
Intrebarea fireasca este :
pe ce te bazezi .......si mai concret ,daca poti tu garanta asta .

savin claudiu
Mesaje: 5
Membru din: Mar Ian 21, 2014 5:22 pm

Re: CN 2014

Mesaj de savin claudiu »

Au aparut federali si pe aici ? :twisted: Ne vreti banii ? .............. :twisted:

Avatar utilizator
Stefan DINU
Mesaje: 34
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:27 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2014

Mesaj de Stefan DINU »

vali stratonov scrie:Intrebarea fireasca este: pe ce te bazezi .......si mai concret, daca poti tu garanta asta.
Presupun ca pui întrebările din perspectiva funcției tale federale.
Loturile ce vor face deplasarea in 2014 sunt selectate de competitiile anului 2013, cand membru cu drepturi depline era AGVPS. AGVPS ce avea un protocol cu LRS-ul. Iar informatiile le am la prima mana ... nu am nevoie de luceferi scapatati sa imi traduca dupa interesul lui personal.
Ștefan DINU
pround member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA

vali stratonov
Mesaje: 57
Membru din: Mie Ian 08, 2014 2:27 pm

Re: CN 2014

Mesaj de vali stratonov »

Stefan DINU scrie:
vali stratonov scrie:Intrebarea fireasca este: pe ce te bazezi .......si mai concret, daca poti tu garanta asta.
Presupun ca pui întrebările din perspectiva funcției tale federale.
Loturile ce vor face deplasarea in 2014 sunt selectate de competitiile anului 2013, cand membru cu drepturi depline era AGVPS. AGVPS ce avea un protocol cu LRS-ul. Iar informatiile le am la prima mana ... nu am nevoie de luceferi scapatati sa imi traduca dupa interesul lui personal.
Nu detin nici o functie federala deocamdata ...si chiar daca asi detine nu vad relevanta ...
Intrebarile le pun ca simplu concurent care NU are nici cea mai mica incredere in ceea ce vorbesti si faci tu ...cit despre luceferi si demiurgi :oops: :oops: ...din nefericire LRS a avut parte de unul in functie de conducere timp de 2 ani si iata unde a ajuns ... la sapa de lemn din pacate pt LRS :evil: :evil: :evil:
Iar informatiile le am la prima mana
Poate le ai din plama dupa "una mica" :lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns