CN 2014

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderatori: Dan M, Rapitorimania

Avatar utilizator
Stefan DINU
Mesaje: 34
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:27 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2014

Mesaj de Stefan DINU »

Somer esti tu, taran frustrat. 13.000 de euro nu au fost tot anul in LRS dar apoi dupa 2 deplasari la CM ... iar de banii care au ramas nu ai facut fix nimic. Doar te-ai mandrit. Nu mai imi povestii tu mie de bani, ca stiu eu cum e cu banii si caracterul tau.

LRS este nu este in nici o criza. Oricat te-ai stradui tu si alti mancatori de cacat ca tine, batranel expirat! Faptul ca nu mai sunt sportivi are ale cauze. Inclusiv ratati alcolici ca tine!

Du-te de mai ia un paharel si cearta-te cu vecinii!
Ștefan DINU
pround member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA

Avatar utilizator
Stefan DINU
Mesaje: 34
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:27 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2014

Mesaj de Stefan DINU »

Problema e cam asa:
LRS organizează competiții de spinning de 8 ani. Adică 2 campionate si doua cupe. FRPS a organizat fix 0 competiții. Dar are planuri si proiecte. Întotdeauna are planuri și proiecte. Numai planuri si proiecte.

FRPS lupta împotriva AGVPS pentru o "agenda ascunsa" a președintelui sau. Si pentru ca noi ii stam în cale, FRPS lupta practic împotriva LRS. Si asta chiar dacă în locul competițiilor LRS, FRPS nu aduce absolut nimic. FRPS dorește schimbarea multor chestiuni pe care LRS le-a rafinat de-a lungul a 8 ani de experienta. FRPS dorește ca toate cluburile LRS sa adere, inclusiv cu bugetul eferent si sa se lase conduși de o șleahtă de ageamii și profitori. Finalul va fi unul previzibil: eșuarea tuturor competițiilor. Pentru ca omul din fruntea FRPS (singurul de altfel) nu pescuitul si pescarii sunt importanți. Altele sunt sunt obiectivele. Si se termina in multe zerouri.

Daca eu as avea de ales intre FRPS (care dorește impunerea unor reguli absurde si total în afara logici dar mai ales bunului simt fără luarea în considerare a nici unei păreri avizate) și AGVPS (greoi și învechiți cum sunt acorda o libertate totala din toate punctele de vedere) atunci aleg AGVPS. Pentru ca este în interesul LRS. Ideal ar fi ca LRS sa nu depinde de nimeni.

Cat privește negocierile: nu exista negocieri pentru ca niciodată FRPS nu a acceptat decât aderarea necondiționată. Din fericire foarte multi oameni din LRS au coloana vertebrala. Si caracter. Si loialitate.

Pana una alta LRS are ceva de oferit în domeniul competițiilor. FRPS are doar fumigene, dezinformare, amenințări, procese și ultimatumuri.
Ștefan DINU
pround member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA

Avatar utilizator
zamfi
Mesaje: 26
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:42 pm
Localitate: Pe Mures...

Re: CN 2014

Mesaj de zamfi »

Desi nu particip la competitii ,recunosc ca va urmaresc cu real interes pe toti participantii la CN .Consider ca ,indiferent de urcusuri si coborasuri , LRS inseamna enorm pentru spinningul romanesc.Chiar si pentru pescarii ca mine care nu participa la etape.Dar care insa au multe de invatat de la aceste concursuri.Parerea mea.Nu intru in detalii ca nu-si au rostul. Sincer ,mi-ar parea teribil de rau ca lucrurile bune sa se sfarsesca ! Deoarece au fost si sunt multe lucruri bune! Cele rele trebuie indreptate si cred ca ,daca anumite interese,orgolii,etc vor fi temperate, lucrurile vor merge in directia dorita de pescari.Pescari de competitie sau nu.
Legat de FRPS ,sau cum se numeste , poate ca va insemna ceva vreodata ,dar DOAR in momentul cand va scapa de "primul pescar" al tarii. Nici aici nu intru in detalii ca se stiu.Pana atunci aceasta federatie nu are girul moral de a gestiona spinningul de competitie.de fapt nimic din pescuitul sportiv.Tot parerea mea... :oops:

In final ,cu scuze daca am deranjat ceva pe aici , va adresez rugamintea sa-mi oferiti in continuare momente minunate,momente cum sunt acelea in care va urmaresc ,pe TOTI, in cadrul etapelor de concurs. Sa nu mai vorbesc de participarile internationale... ;)
Multumesc.Alin.

vali stratonov
Mesaje: 57
Membru din: Mie Ian 08, 2014 2:27 pm

Re: CN 2014

Mesaj de vali stratonov »

Stefan DINU scrie:Somer esti tu, taran frustrat. 13.000 de euro nu au fost tot anul in LRS dar apoi dupa 2 deplasari la CM ... iar de banii care au ramas nu ai facut fix nimic. Doar te-ai mandrit. Nu mai imi povestii tu mie de bani, ca stiu eu cum e cu banii si caracterul tau.

LRS este nu este in nici o criza. Oricat te-ai stradui tu si alti mancatori de cacat ca tine, batranel expirat! Faptul ca nu mai sunt sportivi are ale cauze. Inclusiv ratati alcolici ca tine!

Du-te de mai ia un paharel si cearta-te cu vecinii!
Ca sa terminam odata pt. totdeauna cu MINCINOSI NOTORII ca acest retardat numit dinu stefan care fac vilva pe forumuri ca sa se afle in treaba va postez ceea am scris in urma cu 4 ani la treminarea mandatului meu:
Problema reglarii conturilor banesti a fost cea mai dificila dintre toate activitatile din LRS,ea datind inca din 2008.
Fara ajutorul firmei Ecart si cu largul concurs si nemijlocitul ajutor al colegului Lazea Sorin nu cred ca ii puteam da de capat.
Iata cum sta situatia financiara a LRS pina in data de 5 .11 2010 data ultimului extras:

soldul initial la data de 01.10 2009 = 6143 roni
incasari =117o77 roni
plati = 68373roni
...............................
sold final = 54 847 roni echivalentul a 12755 euro.

Poate ca aceste cifre nu va spun nimic dar este important de stiut ca s-au strins cei 6000 euro din sponsorizarea AVP si in plus contributia de 50 roni /concurent /etapa de la Open=14450 roni de la Master 11500 roni ,echivalentul a 6030 euro.
NOTA :ACESTE lucucruri nu au fost NICIODATA contestate de nimeni din LRS ....asta a fost mostenirea lasata de mine retardatului la preluarea mandatului....

Mitoman nenorocit SPER sa nu mai ai tupeul jegos sa incerci sa mai minti pe cineva de acum incolo....mars jigodie . :arrow:

Avatar utilizator
Stefan DINU
Mesaje: 34
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:27 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2014

Mesaj de Stefan DINU »

Da bai analfabet alcoolic! Dar au urmat doua deplasări la CM: Croația (mal) și Lituania (barca).

Si pentru banii ăștia nu ai făcut fix nimic. Concursurile au fost făcute de cluburi (deci 0 implicare Stratonov) iar contractul cu Aventuri la Pescuit la combătut cat ai putut tu de mult ... nici macar nu ai fost in stare sa il semnezi, frustrat insignifiant! Cum îți poți permite tu sa spui ca tu ai făcut banii ăștia ???

După ce ai luptat cat ai putut tu mai tare sa nu mai existe un AG al LRS pentru alegerea unei noi conduceri (si automat dizolvarea LRS) te-ai dus la Popescu sa îți dea și ție o funcție ceva. Ca pe tine te doare ficatul dacă după Stratonov nu vine o funcție ceva când te prezinți la telefon!!!
Ștefan DINU
pround member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA

vali stratonov
Mesaje: 57
Membru din: Mie Ian 08, 2014 2:27 pm

Re: CN 2014

Mesaj de vali stratonov »

Da bai analfabet alcoolic! Dar au urmat doua deplasări la CM: Croația (mal) și Lituania (barca).
Baietas nascut dintr-o greseala genetica ca sa nu zic dintr-o laba trista :lol: :lol: , asa sa-i numesti pe cei din neamul tau... :lol: :lol:
Bai cretinel cu dreak puteau pleca loturile undeva fara bani ???
Retardatule in Croatia au fost in mai 2010 si tot din banii aia ...Lazea a platit prin virament in jur de 3500 euro ...si sunt cuprinsi in cheltuieli....dar TU somerule de unde dracu sa stii sa citesti un extras de cont :lol: :lol: :lol:

Prostane ceea ce scrie in documentul Ecartului are cheltuielile facute pina la data de 5.11 2010...
Iata :
Iata cum sta situatia financiara a LRS pina in data de 5 .11 2010 data ultimului extras
soldul initial la data de 01.10 2009 = 6143 roni
incasari =117o77 roni
plati = 68373roni
...............................
sold final = 54 847 roni echivalentul a 12755 euro.:
Deci sunt sau nu in sold aprox. 13000 euro??
Da sau nu ?

Nu tine cu vrajeala asta la mine copil cretin ce esti, mai incearca poate iti iese ...mars mitomane :arrow:

P.S Vezi ca te suna nevasta asa ca la din AG.2009 de nu mai poti respira :lol: :lol: :lol: poate ai treaba pe la piata Obor , somerule .... :lol: :lol:

Avatar utilizator
Stefan DINU
Mesaje: 34
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:27 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2014

Mesaj de Stefan DINU »

Sictir ca esti prea prost si imi pierd timpul cu ratatul de tine!
Ștefan DINU
pround member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA

Avatar utilizator
RazvanG
Mesaje: 8
Membru din: Lun Ian 20, 2014 3:15 pm

Re: CN 2014

Mesaj de RazvanG »

Cine spunea ca la spinning nu sunt certuri?
Si inca ce mai certuri :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vali stratonov
Mesaje: 57
Membru din: Mie Ian 08, 2014 2:27 pm

Re: CN 2014

Mesaj de vali stratonov »

RazvanG scrie:Cine spunea ca la spinning nu sunt certuri?
Si inca ce mai certuri :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Domnule coleg ,te contrazic putin eu nu ma cert cu avortonul , nu de alta dar cu prostul nu te poti certa pt. ca te bate din start cu experienta ...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Albert
Mesaje: 7
Membru din: Lun Ian 06, 2014 11:49 am

Re: CN 2014

Mesaj de Albert »

RazvanG scrie:Cine spunea ca la spinning nu sunt certuri?
Astea-s certuri?! Asa zoaie n-am mai vazut demult pe forumuri..pacat.
@Vali Stratonov
..pan' la urma ocupi functia aia la federatie sau nu?

Scrie răspuns