Rodbuilderi in Romania

Totul despre cum sa iti faci o lanseta handmade, rodbuilderi din Romania, produse, accesorii.

Moderatori: Dan M, Rapitorimania, M.Gabriel

Avatar utilizator
andy
Site Admin
Mesaje: 80
Membru din: Mie Dec 11, 2013 9:23 pm

Rodbuilderi in Romania

Mesaj de andy »

http://www.rapitorimania.ro/articole/re ... romania-18

In afara de Andrei Sava, Laurentiu Andronic, Gabi Udila, Cristi Ene, Octavian Torescu mai stiti si alti rodbuilderi?

vali stratonov
Mesaje: 57
Membru din: Mie Ian 08, 2014 2:27 pm

Re: Rodbuilderi in Romania

Mesaj de vali stratonov »

Bineinteles ...
Paul Sas, Petrica Moga si Mihalyfalvi Gabriel....toti din CLUJ -Napoca. ;)

Iata :
http://ulkustom.wblog.ro/

M.Gabriel
Moderator
Mesaje: 24
Membru din: Mie Ian 08, 2014 3:26 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Rodbuilderi in Romania

Mesaj de M.Gabriel »

Bine v-am gasit si multumesc pentru recomandare Vali.

Ma bucura faptul ca avem un forum nou care a fost gandit sa includa o sectiune dedicata rodbuildingului by default.

Vom incrca sa animam sectiunea...poate cu bunavointa colegilor de breasla vom avea discutii interesante.

Treaba buna....va multumim.
http://ulkustom.wblog.ro.

UlKustomRods

Live.breathe.build.fish.

smg
Mesaje: 7
Membru din: Mie Ian 08, 2014 6:43 pm

Re: Rodbuilderi in Romania

Mesaj de smg »

In Craiova este un basarabean foarte iscusit ,pe nume Narik ,fara aere de vedeta si mare maestru, omul isi vede de treaba cu mult bun simt si construieste corect ceea ce-si propune ;) !
Scump si prost am mai vazut, ieftin si bun ...niciodata !!

boby007
Mesaje: 29
Membru din: Mar Ian 07, 2014 12:10 am

Re: Rodbuilderi in Romania

Mesaj de boby007 »

smg scrie:In Craiova este un basarabean foarte iscusit ,pe nume Narik ,fara aere de vedeta si mare maestru, omul isi vede de treaba cu mult bun simt si construieste corect ceea ce-si propune ;) !
are site ceva?

smg
Mesaje: 7
Membru din: Mie Ian 08, 2014 6:43 pm

Re: Rodbuilderi in Romania

Mesaj de smg »

boby007 scrie:
smg scrie:In Craiova este un basarabean foarte iscusit ,pe nume Narik ,fara aere de vedeta si mare maestru, omul isi vede de treaba cu mult bun simt si construieste corect ceea ce-si propune ;) !
are site ceva?
Omul dupa cum am spus ,este discret ,fara reclama gen IT ,daca cineva are drum prin Craiova poate vedea c-am ce iese din mainile lui ,iar daca se doresc date de contact le pot oferi pe privat !
Ps ...nu dau nume dar vre-o 2 bete le-am refacut la el ....cele 2 bete erau cumparate de la ....diversi maestri ..prezentati pe aici !!!
Scump si prost am mai vazut, ieftin si bun ...niciodata !!

M.Gabriel
Moderator
Mesaje: 24
Membru din: Mie Ian 08, 2014 3:26 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Rodbuilderi in Romania

Mesaj de M.Gabriel »

Sa fii discret intr-o afacere,cat de mica sa fie,nu pare o strategie corecta.Evident,daca ai destul de lucru pe plan local si te multumesti cu atat,atunci e firesc.

In plus,sa il vorbesti de bine,folosindu-te de altii ca si referinta negativa mie suna mai mult concurenta neloiala,decat reclama.

Mai bine detalieaza,ce anume te-a nemultumit la lansetele respective,sa vedem daca intradevar au fost greseli de constructie la mijloc sau doar efectiv aveai alte preferinte personale,fara ca builderii respectivi sa poarte vre-o vina.

Sper din tot sufletul sa nu se ajunga si aici la atacuri si vorbe de "bine".
http://ulkustom.wblog.ro.

UlKustomRods

Live.breathe.build.fish.

Avatar utilizator
andy
Site Admin
Mesaje: 80
Membru din: Mie Dec 11, 2013 9:23 pm

Re: Rodbuilderi in Romania

Mesaj de andy »

smg scrie:
boby007 scrie:
smg scrie:In Craiova este un basarabean foarte iscusit ,pe nume Narik ,fara aere de vedeta si mare maestru, omul isi vede de treaba cu mult bun simt si construieste corect ceea ce-si propune ;) !
are site ceva?
Omul dupa cum am spus ,este discret ,fara reclama gen IT ,daca cineva are drum prin Craiova poate vedea c-am ce iese din mainile lui ,iar daca se doresc date de contact le pot oferi pe privat !
Ps ...nu dau nume dar vre-o 2 bete le-am refacut la el ....cele 2 bete erau cumparate de la ....diversi maestri ..prezentati pe aici !!!

As dori eu datele pe privat, poate reusesc sa il aduc aici sa il cunoastem si noi. Sper sa avem in curand o baza de date cat mai mare cu rodbuilderi. Sunt sigur ca sunt mai multi. Sincer pe mine nu ma intereseaza cine are aere de vedeta sau nu, ma intereseaza sa avem cat mai multe informatii despre rodbuilding in Romania.

smg
Mesaje: 7
Membru din: Mie Ian 08, 2014 6:43 pm

Re: Rodbuilderi in Romania

Mesaj de smg »

....In plus,sa il vorbesti de bine,folosindu-te de altii ca si referinta negativa mie suna mai mult concurenta neloiala,decat reclama....
Eu pe produsele respective a se citi lansete au fost cumparate de pe forumuri specializate ...iar referinte despre ele am luat de la cei ce le facusere si m-au asigurat ca sunt ok ....pe cand alta era povestea ....iar pe Narik l-am gasit intamplator !
Betele respective erau pline de alice in cotor ...chipurile pt echilibrare si ele cadeau in ...bot ....firul face niste unghiuri periculoase in inele sub o srcina medie ....etc ...mandrinele erau umplute cu hartie de ziar si apoi lipite ...in fine ...nu asta este mesajul ci despre faptul ca ...sa nu te duci cu sacul la pomul laudat ca s-ar putea s-o s....gi !!
Iar despre reclama ce sa spun m-am ars de vre-o 3 ori si de atunci stiu l-a cine sa-mi fac betele si nu sunt nici un fel de probleme i-ar pentru cine vrea sa-l incerce pe acest basarabean Narik s-o faca cu toata increderea s-au poate au alt noroc mai bun decat al meu !!!
Nu vreu sa denigrez pe nimeni s-au sa atac pe cineva ,nu ma intereseaza polemica ci decat sfaturile argumentate si discutiile de bun simt ,iar pentru mine reclama agresiva si titulatura de /maestru/ imi provoaca ....somnolenta !!
Scump si prost am mai vazut, ieftin si bun ...niciodata !!

M.Gabriel
Moderator
Mesaje: 24
Membru din: Mie Ian 08, 2014 3:26 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Rodbuilderi in Romania

Mesaj de M.Gabriel »

Ok,consider ca pe acest topic nu e locul cel mai potrivit sa dezbatem detalii...cum spunea si Andy,mai bine adu-l incoace....sa vedem si noi....si lumea sa stie de el.
http://ulkustom.wblog.ro.

UlKustomRods

Live.breathe.build.fish.

Scrie răspuns