Ne aliniem la GDPR!

Vă aducem la cunoștință că www.rapitorimania.ro utilizează fișiere de tip cookie și alte tehnici similare pentru a asigura funcționarea site-ului și protejarea datelor dvs., pentru a vă oferi o experiență cat mai placută și personalizată, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul într-un mod anonim.

Le oferim partenerilor noștri de rețele sociale, de publicitate și de analiză a traficului informații cu privire la modul in care folosiți site-ul nostru prin intermediul cookie-urilor pe care ei le pot seta.

Înainte de a continua navigarea pe www.rapitorimania.ro, vă rugăm să citiți și să întelegeți conținutul Politicii de utilizare cookie și al Politicii de confidențialitate.

Prin continuarea navigării și utilizarea serviciilor noastre, vă exprimați acordul cu privire la Politica de utilizare cookie și la Politica de confidențialitate.

Ultima modificare: 29.05.2018
Rapitorimania.ro
Acum este Mar Iul 16, 2019 3:00 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Pescuit la clean iarna
MesajScris: Joi Ian 09, 2014 6:25 pm 
Neconectat

Am avut ocazia sa pescuiesc la clean acum la inceputul anului 2014 mai precis pe 4 ianuarie :). Vreau sa va impartasesc cateva invataminte trase de mine dupa aceasta partida.
Clenisori pe care vara ii gaseam in ape mai mici si repezi acum sau retras in apa mai adanca si lina. Stau numai pe langa malurile a carei vegetatie cade in apa. Acesta vegetatie ofera hrana si adapost totodata.
Am folosit momeala vie gen viermisori. Am capturat 7 clenisori cea ce este foarte ok pentru aceasta perioda. Data viitoare voi incerca cu rama de gunoi si cu cateva microvoblere de la Stepanow Fishing modelele Mini M-76, Insect O-10 si Mini M-75 si ligurite rotative mici marimea 0 si 1 care vor fii recuperate incet pe langa malurile cu vegetatie.
Voi ce recomandari aveti sau cum vedeti o partida la clean in aceasta perioada. Multumesc.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Pescuit la clean iarna
MesajScris: Joi Ian 09, 2014 6:38 pm 
Neconectat
Site Admin

Ai dat doar dupa clean sau cleanul este singurul care a tras ? Pe ce rau ai pescuit ?

Sus

MesajScris: Joi Ian 09, 2014 7:52 pm 
Neconectat

Viorel M scrie:
Ai dat doar dupa clean sau cleanul este singurul care a tras ? Pe ce rau ai pescuit ?

Doar dupa clean am dat. In rau mai sunt obleti si mreana. Este vorba de raul Milcov un afluent al raului Putna. Am pescuit linga localitatea Golesti Jud. Vrancea

Sus

MesajScris: Vin Ian 10, 2014 1:28 pm 
Neconectat

ai dat cu garabeti?

Sus

MesajScris: Sâm Ian 11, 2014 9:32 am 
Neconectat

Am iesit si eu anul trecut pe 26 decembrie in Prahova pe Teleajen si am luat cativa clantai dar la ficat de pui.maine merg sa vobleresc putin poate pe Ialomita.

Sus

MesajScris: Sâm Ian 11, 2014 10:53 pm 
Neconectat

Poate ne vedem pe acolo ! :D

Si eu incerc maine si pe Ialomita si pe Prahova ! Sper sa revin cu poze !

Sus

MesajScris: Lun Ian 13, 2014 10:05 am 
Neconectat

ai luat ceva Vladut?Eu si inca un prieten nu am luat nimic dar am dat numai pe vobler si rotative toate numerele:00,0,1.daca mergeam cu o bologneza poate era alta soarta partidei.

Sus

MesajScris: Dum Ian 19, 2014 11:37 am 
Neconectat

Am fost la pescuit pe data de 11 01 2014 si nu am prins nimic la microvoblere. o sa mai incerc la primavara acum este prea rece pentru ”experimente pescaresti”.

Sus

MesajScris: Mar Ian 21, 2014 12:51 am 
Neconectat

unde ai incercat?
Eu am fost pe Olt saptamana trecuta si am reusit sa prind doua marlite.. din pacate a plouat si nu am facut poze.. erau niste peisaje de vis.

Sus

MesajScris: Mar Ian 21, 2014 10:26 am 
Neconectat

Am fost pe raul Milcov langa localitatea Golesti Jud. Vrancea.

Sus

Sus
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 

Ora este UTC + 2