Ne aliniem la GDPR!

Vă aducem la cunoștință că www.rapitorimania.ro utilizează fișiere de tip cookie și alte tehnici similare pentru a asigura funcționarea site-ului și protejarea datelor dvs., pentru a vă oferi o experiență cat mai placută și personalizată, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul într-un mod anonim.

Le oferim partenerilor noștri de rețele sociale, de publicitate și de analiză a traficului informații cu privire la modul in care folosiți site-ul nostru prin intermediul cookie-urilor pe care ei le pot seta.

Înainte de a continua navigarea pe www.rapitorimania.ro, vă rugăm să citiți și să întelegeți conținutul Politicii de utilizare cookie și al Politicii de confidențialitate.

Prin continuarea navigării și utilizarea serviciilor noastre, vă exprimați acordul cu privire la Politica de utilizare cookie și la Politica de confidențialitate.

Ultima modificare: 29.05.2018

Calendar competitional rapitori 2016!

25 februarie 2016   |   9033   afişări   

O mare parte din competitiile de pescuit la rapitori din Romania si-au definitivat datele. Momentan au fost anuntate concursurile LRS barca, Egreta Resort, Holbina, Cormoran, Bibanmania, Delta Paradis, Cupa Trei Lacuri, New Hotel Egreta, Pro Fishing League, Cupa Total Spinning, calendar competitional musca AGVPS. Urmariti www.rapitorimania.ro!

 

Campionatul national LRS barca

15-17 aprilie Cupa Ligii Relax, Sarulesti

17-19 iunie, Delta (stiuca 40 cm, biban 25 cm)

15-17 Iulie, Bicaz (clean 20 cm, biban 18 cm)

5-7 august, Belis (clean 20 cm, biban 18 cm)

16-18 septembrie, Valea Argovei (salau 40 cm, biban 20 cm)

4-6 noiembrie, Snagov – (stiuca 40 cm, biban 20 cm)

 www.lrs.ro

 

 

Campionatul national LRS mal (pastrav)

Tarnava Mare, Zetea, pastrav

14-15 Mai (Etapa 1 CN) - Cupa Rapala

18-19 Iunie (Etapa 2 CN) - Cupa Herakles

 9-10 Iulie (Etapa 3 CN) - Cupa Bigfish

13-14 August (Etapa 4 CN) - Cupa Owner/Mimteam

10-11 Septembrie (Cupa Ligii 2016) 

01-02 Octombrie  (Etapa 5) - CUpa Rapture/Powerfishing

Sursa facebook, grupul Spinning in Ardeal – Raul Groza

www.lrs.ro

 
 
Egreta Resort – Delta Dunarii

2-3 aprilie Egreta Spring, natural, stiuca si biban

16-17 aprilie Egreta Incinta, Cormoran, stiuca

10-12 iunie Egreta Total, Dunare, 5 specii

1-2 octombrie Egreta Pro, natural, stiuca

12-13 noiembrie Egreta Isac, natural, stiuca

www.hidroturism.ro

 

Holbina Trei Bibani (stiuca, best 5) 

11-13 martie Pikemaster, editia VIII

19-23 mai Pikemaster World Cup, editia II

7-9 octombrie Pikemaster, editia IX

www.holbina.ro

 

Bibanmania 

1-3 iulie (19-21 august), Bicaz, best 5 bibani

www.bibanmania.ro

 

Delta Paradis, incinta Dunavat, best 5, stiuca 

4-6 martie, mansa I

6-8 mai, mansa II

28-30 octombrie, mansa 3

www.delta-paradis.ro


Hotel Cormoran 

8-10 aprilie Cupa Cormoran, incinta, stiuca

www.cormoran.ro


Pro Fishing League

1-3 aprilie Uzlina/Isac

10-12 iunie Dunarea Veche
15-19 octombrie Pro Fishing Cup 

www.profishingleague.ro

 
 

Cupa Trei Lacuri

 
2-3 iulie, clean, Belis
 
http://www.afc.org.ro
 
 
 
Hotel New Egreta

Incinta Dunavat 2, cele mai mari 5 stiuci peste 60 cm

18-20 martie

8-10 aprilie

22-24 aprilie

13-15 mai

14-16 octombrie

21-23 octombrie

4-6 noiembrie

18-20 noiembrie

http://www.newhotelegreta.ro

 
 
Pescuit la musca - AGVPS

1/I. OPEN “Rădeşti”, Aqua Transilvae Club & Aqua Fishing Club & Clubul Muscarilor Baia de Arieş (resp Roşca Cosmin şi Pop Adrian) • 9-10 Aprilie 2016; • Incinta piscicolă Rădeşti; Jud. Alba; • concurs pe lac (braţ mort al Mureşului), la ştiucă şi altele, de pe mal;

2/I. OPEN “Câmpul Cetăţii”, Fly Fishing Dedicated (resp Tătar Raul şi Vlasiu Adrian) • 23-24 Aprilie 2016; • Incinta piscicolă Câmpul Cetăţii; Jud Mureş; • concurs pe lac, la păstrăv curcubeu şi altele, de pe mal;

3/I. OPEN “Păstrăvul de Aur”, Aqua Transilvae Club & Aqua Fishing Club, Romsilva (resp Hirişcău, Roşca Cosmin şi Boros Arpad) • 6-8 Mai 2016; • Râul Someşul Cald superior; Lac Beliş; jud Cluj; • concurs pe râu şi lac;

4/I. OPEN “Cupa Liliacului Carpatin” – Valea Iadului, APS Aqua Crisius (resp Togor Andrei) • 27-29 Mai 2016; • concurs pe râul Valea Iadului; Jud Bihor; • concurs pe râu

 5/I. OPEN “Slovacia”, Fly Fishing Dedicated (resp Tătar Raul) • 10-12 Iunie 2016 ; • Râurile Vah şi Bela; Slovacia ; • concurs pe râu;

6/I. OPEN “Râul Mare”, Fly Fishing Dedicated (resp Buzea Constantin) • 24-26 Iunie 2016; • Râul Mare; Retezat; Jud Hunedoara; • concurs pe râu;

7/I. OPEN “Cupa celor 3 Lacuri”, Aqua Transilvae Club & Aqua Fishing Club, Romsilva (resp Neamţ Marius) • 22-24 Iulie 2016; • Lacul Beliş; Jud Cluj; • concurs pe lac;

8/I. OPEN “Bucovina”, Clubul “Fly Fishing Bucovina” (resp Adrian Ignat) • 5-7 August 2016; • Raul Bistriţa Aurie; Jud Suceava; • concurs pe râu;

 9/I. OPEN “Someşul Rece”, Aqua Transilvae Club & Aqua Fishing Club, Romsilva (resp Vasilescu Mihai) • 19-21 August 2016; • Rîul Someşul Rece, Jud Cluj; • concurs pe râu;

10/I. OPEN “Gurghiu”, AJVPS Reghin (resp Trâmbiţaş Adrian) • 26-28 August 2016; • Râul Gurghiu, Jud Mureş; • concurs pe râu;

11/I. OPEN “Albac”, Clubul Muscarilor Baia de Arieş (resp Moga Luca) • 2-4 Septembrie 2016; • Râul Albac, Jud Alba; • concurs pe râu;

12/I. OPEN “Zetea”, AJVPS Reghin (resp Trâmbiţaş Adrian) • 23-25 Septembrie 2016; • Râul Tarnava Mare, Jud Harghita; • concurs pe râu

13/I. OPEN “Mureş”, Fly Fishing Dedicated & AJVPS Reghin (resp Ungureanu Marian) • 14-16 Octombrie 2016; • Râul Mureş, Mureş; • concurs pe râu, pe echipe de 3; punctează şi la individual;

www.agvps.ro 
 




Comentarii


Momentan nu există comentarii.


 
 whiteman.ro